İADE VE GARANTİ KOŞULLARI

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Web sitesi veya  mobil uygulamamızdan satın aldığınız bir ürünü 14 gün içinde ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

Yaptığınız alışverişlerinizde aldığınız ürün iade şartlarını sağlıyorsa Siparişlerim sekmesi altında iade işlemini başlatmanız gerekmektedir.İade kabulü tarafımızdan onaylanınca mutlaka faturanızı ürününüz ile birlikte alttaki adresimize göndermelisiniz. Ürünlerinizin tarafımızdan teslim alınmasını takiben ödediğiniz tutar ödeme yönteminize paralel kredi kartınıza veya hesabınıza havale olarak iade edilecektir. İadenin gerçekleştiğinde tarafınıza otomatik bildirim gelecektir.
İADE ADRESİ
Kargo: Aras Kargo Anlaşma Kodumuz: 76000020028
Aydın Büro Sistemleri Paz.Tic.Ltd.Şti. 
Adnan Menderes Mah.Muğla Bulv. 9/A 09010 Efeler- AYDIN

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma Hakkı Kullanılamayacak ürünler ile kusurlu/arızalı/bozuk ürünler bu kapsamda iade alınamamaktadır.

Cayma hakkı kullanımı mevzuat gereği tüketici sıfatı ile yapılan alımlarda geçerli olup ticari veya kurumsal alımlarda geçerli değildir.

İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu/kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir.

Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler, kişisel bakım ürünleri (traş makinesi, traş köpüğü, epilatör, diş bakım ürünleri,baskül vs.) ile sarf malzemeleri (toner, kartuş...vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade alınabilmektedir.

İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır. Ambalaj/paketi açılmış, kurulumu yapılmış ekran ve TV'ler, sim kart takılan, Wi-Fi bağlantısı, kullanıcı tanımlaması yapılan cep telefonları, notebook ve tabletler, iade alınamaz.

Kurulum gerekmeyen ürünler, kullanılmamış olsa dahi tekrar orijinal satış paketi satılabilir özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

14 günlük iade sürem doldu ürünümü iade edebilir miyim?
"Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?" başlığında belirtilmiş şartlarda, ürününüzü 14 gün boyunca iade edebilirsiniz. 14 günü aşan  durumlarda cayma hakkı kullanılamaz.

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

İade sürecini hesabınızdan siparişlerim sekmesi altında iade işlemlerin linkinden takip edebilirsiniz.

Ürün arızalı/eksik/hasarlı/farklı ise nasıl iade edebilirim?

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilirsiniz.Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

Kurulum gerektiren ürünlerde ürün teslim alındıktan sonra 7 gün içinde yetkili servis tarafından kutu açılmalı ve arıza/hasar var ise servis raporu düzenlenmelidir. Teslimattan sonra 7 günün geçmesi durumlarında müşteri tarafından tespit edilen hasar ve arıza durumları için servis raporu düzenletmezseniz üründeki sorunu ispatlamak mümkün değildir.

Garanti kapsamındaki arızalı tüm ürünler için değişim işlemleri servis raporu ile yapılabilmektedir. Yetkili servisler tarafından yapılan inceleme sonucu değişim ve/veya iade kapsamında olduğu belirlenen ürünler için değişim/iade işlemi yapılır.

Herhangi bir sebep ile, müşteri tarafından taşınan ve taşıma kaynaklı hasar oluşan ürünlerde sorumluluk müşterimize aittir. Bu gibi durumlarda değişim/iade işlemleri yetkili servislerin onayına istinaden yapılabilmektedir.

Değişim işlemleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un maddeleri kapsamında yapılabilmektedir.

İade kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

Satılabilirliğini kaybetmiş ürünler (vakumlu/jelatinli ambalajı açık/yırtık ürünler, sim kart takılmış cep telefonu ve cep bilgisayarları, akıllı saatler, kurulumu yapılmış LCD TV, PC, Notebook vb cihazlar, kartuşu açılmış yazıcı, faks makinesi, ambalajı açılmış tek kullanımlık ürünler, dijital kodlar ve yazılımlar vb), satışı Operatör Temlikli/Sözleşmeli yapılan ürünler ile kişisel bakım ve hijyen ürünlerinin ambalajlarının açılması durumunda değişim/iade işlemleri gerçekleştirilemez.

Ürünüm arızalandı ne yapmam gerekiyor?
Online kanalımızdan veya mağazamızdan yaptığınız alışverişleriniz için; üründen kaynaklanan herhangi bir arıza durumunda, garanti belgenizde yer alan yetkili servisler ile iletişime geçmelisiniz.

Üründe kullanımdan kaynaklanan bir arıza yoksa yetkili servis raporuna uygun olarak onarım/iade/değişim işlemi yapılır.

Sipariş ettiğim ürün yerine farklı ürün geldi? Siparişim bana ulaşmadı? Ürün aparatları/aksesuarları eksik gönderildi.

Siparişiniz ve teslimat ile ilgili sorularınız için 0256 2111963 numaralı telefonumuzdan arayabilir, 541 4770009 Whatsapp hattımızdan veya sitemiz canlı destekten bize ulaşabilirsiniz.


 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR